Začíná zimní příprava zuberských týmů

Leden je už dávno za svou polovinou a tak i zuberským fotbalovým týmům začíná nebo již začala zimní příprava. Hráči ji mají obecně v oblibě, nově všechny týmy můžou využívat hřiště s umělým povrchem i ve tmě, díky novému osvětlení. Pojďme se podívat blíže na to, co jednotlivé týmy čeká a jak se připravují.

„Celou zimu trénujeme třikrát týdně na umělce, v březnu 12. (nebo 19.) plánujeme turnaj starších žáků. Poctivě se tak připravujeme na druhou půlku sezóny. Tato sezóna je pro starší žáky první na velkém hřišti. A i přesto, že výsledky nejsou nic moc, stále přibývá nových hráčů. Na jaře se budeme snažit uhrát lepší výsledky,“ říkají trenéři starších žáků Matěj Šenkeřík, Dušan Krpelík a Vojta Tydlačka.

„Borci z mladší přípravky, ročníku 2014 a 2015, po týdnu vánočního klidu, využili příznivého lednového počas a v kombinaci s umělým osvětlením a vyrazili trénovat na nové hřiště s umělou trávou. Nyní trénujeme třikrát týdně, dle počasí kombinujeme umělou trávu se sokolovnou a využíváme triangly s nedalekou Zašovou. Tréninkové jednotky jsou zaměřené na práci s míčem a technické dovednosti,“ přibližuje přípravu svých svěřenců trenér David Plucnar.

„Mladší přípravka „A“ trénuje od začátku ledna a připravuje se na turnaj v Příboře 5. 2. Chtěli bysme uspořádat ju nás ještě jeden halový turnaj nebo alespoň triangl. Účast na tréninkových jednotkách je příkladná a mladé fotbalisty a fotbalistky to baví.“ dodává trenér Zbyněk Zeman.

„Starší přípravka zahájila nový rok úspěšně druhým místem na halovém turnaji v Novém Hrozenkově. Týden poté následoval přípravný miniturnaj na domácí umělé trávě se Zašovou. V neděli 29. 1. se chystáme na sálový miniturnaj v Kelči, další sobotu máme domluvené přátelské utkání s N. Hrozenkov/VKK. Do konce února chceme maximálně využívat naše domácí hřiště s umělým povrchem a zvát si další soupeře. V březnu bychom rádi ještě využili některou z pozvánek na halový turnaj, případně uspořádat domácí halový turnaj (pokud to termíny v hale dovolí). Jednou za čtrnáct dní se naši gólmani účastní speciálních brankářských tréninků pořádaných OFS Vsetín pod vedením trenéra Petra Holáně. Naše tréninky probíhají pondělí a středa venku na umělce a v pátek trénink (se zaměřením na pohybovou kulturu) v Sokolovně, aby až v dubnu začne sezóna, můžeme říct – my jsme připraveni,“ konstatuje trenér starší přípravky Vláďa Maceček.

„Muži se začali připravovat zhruba od poloviny ledna, zatím budou tréninky dvakrát týdně. Budeme chtít nabrat opět fyzickou kondici, tréninky budou jak venku na umělce, tak uvnitř v hale nebo sokolovně. V plánu jsou určitě přípravné zápasy. Pokud se nic nezmění, první zápas by mohl být proti Vidči již na konci ledna.“ uzavírá povídání trenér Martin Nerád.

Všem zuberským týmům přejeme, ať je zimní příprava baví, nebolí a ať v jarní části sezóny dosahují co nejlepších výsledků.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: