19. ročník turnaje Horní Konec Cup vyhrál tým FOFR

Sobota 9. července letos patřila tradiční fotbalové akci v Zubří – Horní Konec Cup. Letos se podařilo pokořit hranici 50 přihlášených hráčů, což byl po dlouhé době pěkný milník a bylo rozlosováno 7 týmů. Ráno v den konání akce ale přišlo zklamání, když na akci nedorazilo nakonec 11 (!) přihlášených hráčů. Díky jejich lhostejnosti a nezodpovědnosti jsme měli hned na úvod velký problém, jak nakonec pokračovat a turnaj nabral ihned zpoždění. Naštěstí se našli v okolí ještě někteří známí, kteří se připojili k týmům, kde bylo sotva 5 hráčů a pomohli jim doplnit řady.
Po patáliích s počtem hráčů se umoudřilo i počasí a turnaj tak započal okolo 9:00. Hrála se základní skupina systémem každý s každým, hrací čas byl 1 x 15 minut. Po odehrání všech 21 zápasů ve skupině se sečetly výsledky, udělala tabulka s následujícím vyhodnocením – první tým FOFR ze skupiny postoupil rovnou do semifinále, to samé platilo i pro druhý tým VALAŠŠTÍ GŘAMPI. Třetí REAL MADRID, čtvrtí FC NEKOPNEM SI, pátí ZELENÁČI a šestí NOVICI zamířili do vyřazovacích bojů o semifinále.
První čtvrtfinále postavilo proti sobě REAL MADRID a NOVICE. Vyrovnané utkání skončilo 1:1 a nakonec musely rozhodnout penalty, tam byli lepší NOVICI a postoupili dále. Druhá čtvrtfinálová dvojice byla FC NEKOPNEM SI proti ZELENÁČŮM. Očekával se taktéž vyrovnaný zápas, nicméně v druhé polovině utkání měl prvně jmenovaný tým více sil, to potvrdil dvěma brankami a po výhře 2:0 postoupili FC NEKOPNEM SI dále.
Pak přišlo na řadu první semifinále a to mezi favoritem turnaje FOFR týmem a NOVICŮM. V tomto utkání se žádné překvapení neurodilo a FOFR tým vyhrál s přehledem 4:0 a postoupil do finále. NOVICI šli do bojů o bronz.
Druhé semifinále poslalo proti sobě VALAŠSKÉ GŘAMPY a FC NEKOPNEM SI. Prvně jmenovaný tým v základní skupině nepoznal hořkost porážky a tak se čekalo, že on bude druhým finalistou. Jenže se ukázalo kouzlo vyřazovacího systému a po dobrém výkonu tým FC NEKOPNEM SI vyhrál 3:0 a postoupil do finále. GŘAMPY čekal zápas o bronz.
Zápas o bronz mezi VALAŠSKÝMI GŘAMPY a NOVICI už byl jednostranná záležitost a skončil v poměru 4:0.
Pak následoval zlatý hřeb celého dne a to finále mezi FOFR a FC NEKOPNEM SI. Na zápas už byla hodně solidní divácká kulisa. Favorit FOFR tým nepřipustil ale žádné překvapení a finálový zápas kontroloval. Vstřelili dva góly a jejich soupeř už nemohl najít síly na obrat. FOFR tým tak vyhrál zaslouženě 2:0 a za celý turnaj nepoznal hořkost porážky.
Po finále následovalo vyhlášení výsledků a předávaní cen, kterého se ujali organizátoři turnaje Robert Jurajda a Martin Pavlíček a spolu s nimi taky legendy místního turnaje Petr Cáb a Karel Vavřík.
1. místo – FOFR
2. místo – FC NEKOPNEM SI
3. místo – VALAŠŠTÍ GŘAMPI
4. místo – NOVICI
5. místo – REAL MADRID
6. místo – ZELENÁČI
7. místo – NEW KASTROL

Dále byly předány i individuální ceny:
Nejlepší střelec turnaje – Marek Kantor (FOFR tým)
Nejlepší brankář turnaje – David Vachun (FC NEKOPNEM SI)
Nejlepší hráč turnaje – Libor Raždík (FOFR tým)
Ocenění za statečnost, jediná žena v turnaji – Eva Maleňáková

Po vyhlášení se šli hráči domů osprchovat a umýt a od 18:00 začala RETRO diskotéka v podání DJe Radka Škuty, který pouštěl samé skvělé hity. Akce končila okolo druhé hodiny ranní.

Děkujeme rozhodčímu panu Radkovi Vaškovi, který opět zkušeně řídil všechna utkání. Poté taky panu Bartoňovi, který komentoval utkání a zapisoval všechny výsledky. Díky také Honzovi Kotůlkovi, že zařídil občerstvení.
A hlavně moc děkujeme našim sponzorům, bez kterých by tato akce vůbec nemohla být. Jmenovitě to jsou tito sponzoři:
– město Zubří
– FC Zubří
– Wallachian Barbershop
– kovoobrábění Marťas
– Petr Cáb – tesařství
– Renovatis
– KSK
– MEES
– SychrovNET
– XS PowerDrink Jan Kotůlek
– Dobeš Ladislav – elektro
– JTO
– Husqvarna
– PHassembly
– Kooperativa Jaroslav Křenek
– rq power

Děkujeme všem a už nyní se těšíme na jubilejní 20. ročník!

1. místo – tým FOFR
2. místo – FC NEKOPNEM SI
3. místo – VALAŠŠTÍ GŘAMPI
4. místo – NOVICI
5. místo – REAL MADRID
6. místo – ZELENÁČI
7. místo – NEW KASTROL

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: