Kolik chodí diváků na okresní přebor?

Častá otázka, kterou slyší hráči po zápase anebo v průběhu následujících dnů – Kolik bylo lidí? A chodí na ty vaše zápasy vůbec někdo? Hráči FC Zubří na takové otázky mohou úplně v pohodě odpověď – Věřte, že chodí a v hojném počtu!

Udělali jsme menší analýzu dat z informačního systému FAČR, kde jsou uvedeny zápisy ze zápasů, a u nich také je návštěvnost jednotlivých utkání okresního přeboru. Pojďme se tedy na tyto data podívat detailněji.

V aktuální podzimní části se uskutečnilo 66 utkání a průměrná návštěvnost vychází 104 diváků na jeden zápas, což je celkem pěkná hodnota. Jsou ale týmy, které mají vyšší návštěvnost a taky samozřejmě týmy s podprůměrnou návštěvností. Na špici návštěvnosti je náš tým FC Zubří s průměrem 188 diváků/utkání. Následován je Zašovou (138 diváků/utkání), Valašskou Bystřicí (121) a Horní Bečvou (110). Okolo průměru se pohybují týmy Hrozenkova (104), Stříteže (96), Leskovce (95) a Ústí (91). Naopak na chvostu návštěvnosti se pohybují Huslenky (63).

Pokud se podíváme na pět nejnavštěvovanějších zápasů okresního přeboru podzimní části 2021, hned čtyřikrát je to zápas s našim týmem. A která utkání byla tedy bohatá na diváckou kulisu?

FC Zubří – Zašová – 420 diváků, FC Zubří – Střítež – 310 diváků, FC Zubří – Valašská Bystřice – 302 diváků, FC Zubří – Horní Bečva – 299 diváků a Zašová – Horní Bečva – 250 diváků.

Z všech uvedených zápasů jde vidět, že domácí zápasy našeho klubu FC Zubří jsou nejnavštěvovanější v celé soutěži. Proto moc děkujeme našim fanouškům a nesmírně si této podpory vážíme.

Na závěr ještě jedna perlička/zajímavost: čísla ohledně návštěvnosti jsou obvykle podle platících lidí na daném utkání, tudíž nejsou zde započteny třeba ženy a děti, někde senioři. Pokud tohle vezmeme v potaz, tak zápas Zubří – Zašová letos sledovalo skoro 600 diváků! No a pokud se podíváme na naši nejvyšší fotbalovou soutěž Fortuna:Ligu, tak ve 12. kole přišlo na zápas Pardubice – Zlín 582 diváků. A to porovnáváme naši nejvyšší soutěž s okresním přeborem v Zubří! To jen tak na úsměvné porovnání, a aby šlo vidět, že fotbal v Zubří stále táhne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: