18. ročník turnaje Horní Konec Cup vyhrál tým Fšeci bečí

Je za námi další ročník velice úspěšného zuberského turnaje s názvem Horní Konec Cup.

Jako vždy se do tohoto turnaje přihlašuje každý hráč jen sám za sebe. Letos se do turnaje přihlásilo 43 hráčů a bylo rozlosováno 6 týmů – Papaj Pavlíky, Fšeci bečí, Švestky, Poslední naděje, Evíci a My nevíme.

Systém turnaje byl nastaven na jednu základní skupinu (hrál každý tým s každým) a následovaly vyřazovací boje. V základní skupině se odehrálo celkem 15 utkání a vykrystalizovalo z nich pořadí pro závěrečné boje. Bohužel asi tři zápasy před koncem základní skupiny přišel ohromný déšť a ten celkem dost zalel hřiště pro následující zápasy. Po základní skupině si zahrály zápas i děti a byly odměněni sladkostí. I v tomto zápase přišel opět vydatný déšť a terén se pomalu měnil v bahenní lázně.

Překvapivě se mezi top 4 týmy, které šly dál do bojů o medaile, nedostal silný tým Poslední naděje. Ti se tak museli spokojit se zápasem o konečné páté a šesté místo. V něm porazili 4:1 tým Evíky a na turnaji tak skončili pátí. První dva týmy, které se utkaly o boj do finále byly Papaj Pavlíky – My nevíme. Tento zápas nabídnul na těžkém terénu vyrovnaný boj a konečný výsledek vyzněl lépe pro první tým – 3:2. V druhém zápase se utkal o finále lídr základní skupiny- tým Fšeci bečí, který neztratil zatím ani bod a proti němu nastoupili Švestky. Zápas na bahnitém terénu sice vyzníval lépe pro favorita, ten ale pálil šance a nakonec po výsledku 1:1 následovaly penalty. Jak se říká, penalty jsou loterie a v ní byl o chloupek šťastnější tým Fšeci bečí.

V souboji o třetí místo tak bojoval tým My nevíme proti Švestkám. Utkání bylo vyrovnané, šance se přelévaly na obě strany, ale nakonec v tomto zápase nepadla ani jedna branka (jediný zápas na turnaji, který skončil 0:0) a následovaly penalty. V nich byl úspěšnější tým Švestek a obsadil tak konečné třetí místo.

Ve finále pak nastoupil vítěz skupiny Fšeci bečí a vyzval tým Papaj Pavlíky. Po těsné výhře v semifinále ale nechtěl favorit tohoto utkání udělat stejnou chybu a tak ihned ze začátku utkání udeřil a vedl 1:0. Soupeř se snažil, ale šlo vidět, že na obou stranách docházejí síly a terén to obou týmům taktéž neulehčoval. Nakonec finále vyhrál tým Fšeci bečí 3:0 a stal se tak vítězem tohoto ročníku.

Po finále následovalo předávání cen. Toho se ujaly legendy turnaje Karel Vavřík a Petr Cáb, asistoval jim jeden z hlavních pořadatelů Martin Pavlíček. Všechny týmy dostaly věcné ceny, první tři týmy dostaly poháry a medaile. Byl vyhlášen nejlepší brankář turnaje Jakub Jurka, nejlepší střelec turnaje Karel Drda a nejlepší hráč Michal Hub. Taktéž dostala ocenění za odvážnost jediná žena turnaje, Eva Maleňáková.

Po vyhlášení se šlo všechno chystat na promítání zápasu ČR – Dánsko a ihned po tomto zápase odstartoval DJ Radek Škuta parádní diskotéku, která trvala skoro do rána. Letošní ročník se opět vydařil, i když letos počasí třikrát zahrozilo.

Na tomto místě se sluší poděkovat – letos jako prvnímu musíme poděkovat Petrovi Novotnému, ten se totiž stará o hřiště a letos předvedl skvělou práci. A když bylo hřiště po turnaji v dezolátním stavu, vzal ráno ruční válec a začal ihned zatravňovat poškozené hřiště. Klobouk dolů a velký dík!

Dále musíme poděkovat především našim sponzorům bez kterých by akce nebyla. Velké díky patří hlavně rozhodčímu Radkovi Vaškovi, který s přehledem odřídil celý turnaj. Taktéž hlasatel Miroslav Bartoň skvěle komentoval celý den. Honza Kotůlek a jeho tým zajistil skvělé občerstvení, za což jim patří taky velký dík. A velké poděkování si taky zaslouží hlavní dva pořadatelé Robert Jurajda a Martin Pavlíček, kteří si vzali turnaj pod svá křídla a vše zařídili.

Konečné pořadí:

1. Fšeci bečí
2. Papaj Pavlíky
3. Švestky
4. My nevíme
5. Poslední naděje
6. Evíci

FC Zubří děkuje všem za účast a těšíme se na další ročník 🙂

Vítězný tým Fšeci bečí
Sponzoři turnaje

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: