Kdy se vrátí děti a dospělí na trávníky? AKTUALIZOVÁNO

Aktualizace 18. 4. 2021 – Zatím zuberské fotbalové týmy žádné oficiální tréninky nemají, povoleno je totiž „trénování“ ve dvojicích ve vzdálenosti 10 metrů od sebe, což je trochu v rozporu s fotbalem. Čeká a vyhlíží se tak datum 26.4., kdy mají padnout další informace.

Hlavně odpověď na tuto otázku, asi zajímá nejednoho příznivce sportovní kopané po celé České Republice. Bohužel zatím se nenajde nikdo, kdo by znal jednoznačnou odpověď. Od začátku roku se na internetu objevují hromady žádostí, stížností a proseb, ať vedení našeho státu umožní sportovcům návrat na jejich hřiště, plochy, trávníky – prostě kolektivně sportovat. Nicméně tyto žádosti zatím nebyly akceptovány.

Co se týká FC Zubří, tak fotbalisté neměli od začátku roku žádný pravidelný trénink, musí se sami aktivně hlídat a snažit se sportovat sami, například výběhem po poli, cyklostezce či do lesa, případně si sami zacvičit. Tato aktivita však určitě nenahradí fotbal jako takový a lze vypozorovat, že hráčům fotbal chybí víc a víc.

Nouzový stav v ČR aktuálně skončí 11. dubna. Je ale nepravděpodobné, že by vláda sportování ihned povolila. V kraji a okresu se objevují náznaky, kdy by se mohly zase rozjet (nebo spíš dohrát) soutěže, ale všechno je spíš takové věštění z křišťálové koule. Problém je hlavně v tom, že chybí komunikace od horních pater směrem dolů. A když ani ti ve vládě nemají jasno, co bude a nebude platit, nemůže zatím ani OFS vydat nějaké oficiální stanovisko či novou reguli.

Nezbývá tak než čekat dále a uvidíme jak se situace v celé ČR vyvine. Samozřejmě, že pokud nastane nějaká změna, budeme o všem informovat zde na webu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: