17. ročník Horní Konec Cupu se vydařil na jedničku

V sobotu 27. 6. 2020 ožilo opět fotbalové hřiště na Horním Konci v Zubří, kde se odehrál již 17. ročník úspěšného turnaje s názvem Horní Konec Cup. Bylo to druhým rokem, co se turnaj konal pod hlavičkou FC Zubří.

Prvotní a největší obavy byly hlavně z počasí, jelikož předpověď nevypadala vůbec dobře. Nakonec ale panovalo až tropické horko a po dešti nebyla v průběhu dne ani památka. Do turnaje se nakonec přihlásilo 40 hráčů a bylo rozlosováno pět týmů po osmi hráčích. Zajímavostí je, že se letos do bojů o pohár přihlásila i jedna žena.

Základní skupina se odehrála systémem každý s každým, poslední tým ze skupiny pak v turnaji skončil. Letos to byl tým Lojovci. Po základní skupině následovala přestávka, v níž si zahráli zápas mezi sebou děti. Ostatní čtyři týmy ze skupiny pokračovaly do semifinálových bojů.

V první dvojici o finále se utkaly týmy Chytil jsem vlka a Los Argentinos. V tomto zápase byl šťastnější první tým a postoupil do finále. V druhém semifinále si to rozdaly týmy Lazaret a Sněhurka a 7 trpaslíků (ano tušíte správně, je to tým, za který nastoupila jediná žena v turnaji) a právě tento tým postoupil do finále.

Poté následoval zápas o třetí místo kdy Lazaret porazil 2:0 Los Argentinos. Na závěr pak přišel zlatý sportovní hřeb dne a to finále, ve které tým Sněhurky a 7 trpaslíků zdolal v poměru 3:1 tým Chytil jsem vlka, který do té doby na turnaji ani jednou neprohrál. Zde je také nutno podotknout, že celý turnaj skvěle odřídil hlavní rozhodčí Radek Vašek a stejně výborně mu asistoval komentátor Miroslav Bartoň, za což patří oběma velký dík.

Po finálovém zápase následovalo vyhlášení výsledků a předávání cen. Odměněny byly všechny týmy a první tři týmy dostaly i poháry a medaile. Navíc se vyhlašoval i nejlepší střelec (Libor Raždík) a nejlepší brankář (Štěpán Krůpa). Také se však vyhlašovala i čestná cena, a tu obdržela jediná žena v turnaji Eva Maleňáková, že se dokázala postavit mužům. Ta okomentovala svou premiérovou účast na turnaji následovně:

Turnaj byl perfektní, lidi super, moc se mi tam líbilo. Čekala jsem, že to bude těžké, když jsem žena, ale všichni na mě byli moc přátelští a hodní. A jelikož jsem účastníky turnaje v mini kopané před zahájením osobně neznala a nemám na ně kontakty, chtěla bych jim touto cestou poděkovat za to, jak mě mezi sebe přijali a jak se ke mě chovali. Moc si toho vážím. A také děkuji pořadatelům za jejich čas a přípravy s tím spojené. Všem moc děkuji za skvělou zkušenost! ⚽️❤

říká hračka a vítězka turnaje Eva Maleňáková

Po vyhlášení cen se hráči šli osvěžit a dát do pucu na večerní diskotéku, které se ujal DJ Radek Škuta. Ten vytáhl samé skvělé fláky, zábava byla perfektní a probíhala do pozdních nočních hodin. Letošní ročník se opravdu povedl.

Na závěr se také sluší poděkovat sponzorům, bez kterých by tato akce nebyla (zde hlavně Jirkovi Němcovi, který s tímto pomáhal). Díky sponzorským darům hráči dostali během turnaje zdarma nápoj, jídlo, energetický nápoj a sladkou tyčinku. Potom samozřejmě také děkujeme především hlavním organizátorům akce Martinovi Pavlíčkovi a Robertovi Jurajdovi, kteří vzali turnaj pod svá křídla a celou akci zajišťovali. Samozřejmě ale díky i vám všem ostatním, kteří jste jakkoliv pomohli. Patří vám velké díky.

Tak příští rok se těšíme opět na turnaj na Horním Konci!


Konečné pořadí turnaje Horní Konec Cup 2020:

1. Sněhurka a 7 trpaslíků

2. Chytil jsem vlka

3. Lazaret

4. Los Argentinos

5. Lojovci

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: