Rozhovor s naším předsedou Robertem Jurajdou – sportování v Zubří výrazně ožilo

Patnáct let je předsedou FC Zubří. Stál za jeho vzestupem a neopustil loď ani při jejím pádu. Navíc je radním pro sport a podporuje vše ve městě, nejen to, co souvisí s pohybem. Více v následujícím rozhovoru s Robertem Jurajdou. 

Jste předsedou fotbalového klubu již patnáct let. Jak hodnotíte tak dlouhé období na jedné pozici? 

Nastoupil jsem do vedení klubu v době, kdy jsme patřili pod 1. Valašský FC. Cílem bylo vrátit fotbal pod zuberskou značku a rozvíjet místní fotbalový klub. Největším úspěchem byl v roce 2009 postup do 1. A třídy, kterou jsme si necelých deset zahráli a jsme za to rádi. Z devadesáti procent se za tu éru neměnil výbor fotbalového klubu. Bez těchto obětavců by fotbal v Zubří nebyl a já jim děkuji za jejich letitou dobrovolnou práci. Kromě sportovních úspěchů jsme vybudovali v Zubří úplně nový fotbalový areál, šatny, sociální zařízení, sklady a šatny pro rozhodčí. Máme novou časomíru i zábrany za brankami. Podobně jako v jiných klubech se pereme s mládežnickou základnou. U nás obzvláště v Zubří je velká konkurence házené, kde děti chodí do sportovních tříd a věnují se jí odmalička, ale v přípravkách máme kolem 30 dětí a žákovské kategorie jsme spojili se Zašovou.

Jak vidíte zimní rozhodnutí nedohrát 1. A třídu a odhlásit se ze soutěže? 

O správnosti tohoto rozhodnutí jsem byl od začátku přesvědčen. Nechtěli jsme již jít cestou placených hráčů, někteří místní kluci nechtěli tuto soutěž hrát. Hlasovali jsme o tom ve vedení v sedmi lidech a všichni souhlasili s odhlášením. Čas ukázal správné rozhodnutí. Máme nyní fungující tým, kluci chodí trénovat.

S jakou další vizí jdete nejen do nové sezony? 

Prvním krokem bylo angažování trenéra Martina Neráda, který do Zubří patří a jeho fotbalové filozofii věříme. Druhým krokem byla záchrana v okresním přeboru, který na podzim rozehrála rezerva. A nyní nastupujeme třetí krok a tím je se pohybovat v okresním přeboru mezi  třemi až čtyřmi top týmy.

Působíte jako radní pro sport. Co se v právě končícím volebním období povedlo? 

Jako sportovec nepodporuji jenom fotbal nebo házenou. Podporovali jsme a budeme podporovat všechny nejen sportovní spolky v Zubří, aby se měly dobře. Ve starém Zubří jsme například položili nový povrch na házenou, zrekonstruovali jsme halu a vybudovali polyfunkční centrum.

S čím jdete do dalších komunálních voleb? 

Pokud budu zvolen, tak budu opět bojovat za všechny spolky, aby byly spravedlivě podporovány. Chtěli bychom jim pomáhat i se složitou administrativou dotačních programů, například z Ministerstva školství, mládeže, tělovýchovy a sportu. Prostě z pohledu úředníků pomůžeme, aby se spolkový život v Zubří opět rozvíjel ve velkém.

 

zdroj: valasskyfotbal.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: