Znovuzrození?! Zuberské áčko se ruší, v Zubří zůstane jen jeden mužský tým!

V posledních dnech se v Zubří řešilo a špitalo, jestli je pravda, že se uvažuje o zrušení A týmu.
Vedení klubu na své chůzi předneslo návrh a ten byl jednohlasně schválen – nejdůležitější informací z této schůze je, že bylo oficiálně potvrzeno, že A tým mužů je pro jarní část odhlášen a zaniká. Nadále tak bude v Zubří působit pouze jeden mužský tým.

Blíže celou situaci objasňuje předseda klubu Robert Jurajda:
„Po nepovedeném podzimu jsme řešili, jak dál. Hlavně áčko nutně potřebovalo pro záchranu soutěže trenéra a dva až tři nové a kvalitní hráče. To by ale pro nás byla až moc velká investice, která by hodně narušila už tak napjatý klubový rozpočet. A se současným kádrem, který je nyní tvořen pouze deseti hráči (díky dlouhodobě zraněným či odcházejícím hráčům) by byly boje o záchranu v I.A třídě hodně obtížné. A to by na každý zápas s námi museli aspoň 3 až 4 hráči z béčka. Jenže ti mají taky svoji soutěž a jak se známe, tak přes sezónu se oba kádry vždy ještě zúží díky dalším zraněním.
Proto jsme se rozhodovali pro sloučení kluků do jednoho manšaftu a navrhlo se zrušení A týmu.  A to z důvodu, že I.A by byla náročnější (hra o záchranu, kvalita a úzký kádr) a stejně bychom se příští rok přihlásili minimálně o soutěž níže. Navíc B tým hraje nyní okres, kde se jim podzim taky moc nepovedl, a tak bude priorita nyní zachránit okresní přebor a přístí rok se pokusit atakovat přední příčky tabulky.
Je nám to moc líto, že musela tato situace nastat, ale po deseti(!) letech působení v I.A třídě odcházíme. Nejspíše nás také opustí i někteří současní hráči, kteří půjdou hrát do vyšších soutěží než je okres, ale s tím taky počítáme. Hlavně nechceme zbytečně platit cizí hráče, aby za nás hráli a vybojovali nám nějakou soutěž. Dokud to půjde, budeme brát ze svých řad – tedy zuberských hráčů. To je teď naše hlavní myšlenka.
Věříme, že příznivci klubu a hlavně fanoušci naše kroky chápou a zachovají nám podporu i v dalších letech. Moc si jich vážíme a děkujeme, že pravidelně navštěvují naše zápasy.“

Autoři: Martin Pavlíček a Robert Jurajda

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: